Mateřská škola Kamínek Harrachov - logo

KONTAKT

Mateřská škola Kamínek, Harrachov, příspěvková organizace | 481 529 337 |  728 142 101

Základní informace o škole

Mateřská škola Kamínek je školka pro předškolní vzdělávání.

info Ředitelka školy

Kateřina Kynclová
telefon +420 481 529 337
telefon +420 728 142 101

info Vzdělávací program

školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání nese motivační název: „CESTA ZA POZNÁNÍM“

info Provozní hodiny

• od 6:30 hod. do 16:30 hod.

O nás

Mateřská škola byla otevřena v roce 1983 jako druhá mateřská škola v Harrachově. Nachází se na okraji města v blízkosti základní školy. Původně zde byly dvě třídy s jednou tělocvičnou. Po zrušení I. mateřské školy v roce 1999 se z tělocvičny zřídila třetí třída pro menší počet dětí.

Od roku 2003 jsme v právní subjektivitě s názvem Mateřská škola Kamínek, Harrachov. Zřizovatelem školy je Město Harrachov. V roce 2014 byla provedena celková rekonstrukce budovy – zateplení celé budovy včetně střechy, výměna oken. Budova dostala nový barevný plášť. Pro větší bezpečnost dětí byla instalována kamera u vstupního zvonku. Celková kapacita školy je 65 dětí.

Děti jsou rozděleny do tříd podle věku. Pokud je dostatečné množství zapsaných dětí, děti se dělí do třech tříd. Třída pro nejmenší děti „Sluníčka“ se nachází v přízemí v hospodářské budově. V této třídě je kapacita 15 dětí. Třída pro starší děti „Motýlci“ s kapacitou 25 dětí se nachází v přízemí hlavní budovy. Třída má učebnu a hernu. Šatna je společná pro „Sluníčka“ a „Motýlky“. Nejstarší děti „Vrabčáci“ mají třídu s kapacitou 25 dětí v prvním patře. Tato třída má také učebnu, hernu a samostatnou šatnu. Každá třída má nově zrekonstruované sociální zařízení. Součástí mateřské školy je také zmodernizovaná kuchyň, která se nachází v hospodářské budově. Výdej jídel se uskutečňuje v kuchyňkách přilehlých ke třídám v hlavní budově. Školu obklopuje zahrada, která je oplocena a vybavena herními prvky. K hrám a sportovnímu vyžití slouží dvě multifunkční plochy. Při pobytu na zahradě je k dispozici letní umývárna se sociálním zařízením. Zahrada je využívána během celého roku pro hry dětí, cvičení, výchovné činnosti a společné akce pro děti a jejich rodiče.

skola@harrachov.cz